אז איך שומרים על עור פנים צעיר ובריא ואיך כל זה קשור לג'קוזי וסופטאב?

העור הנו האיבר הגדול ביותר בגוף ולו תפקידים רבים ביניהם: ויסות הטמפרטורה של הגוף, שימוש כאיבר חישה מרכזי, הגנה על רקמות פנימיות וכמו כן מהווה חלק מהמערכת החיסונית של גוף האדם. במהלך ההזדקנות העור נעשה דק יותר, מאבד מגמישותו ובשל ירידה בהספקת הדם נפגעת יכולת ההחלמה שלו. האם סופטאב יעצור את הזמן?

יתרונות בריאותיים לצד הנאה

בילוי בג'קוזי הוא לא רק מהנה, וההילה הזוהרת והבריאה, שמגיעה לצד החיוך הרחב של אלו המורגלים להתפנק בג'קוזי על בסיס קבוע, היא רק העדות החיצונית הראשונית לתהליכים שונים המתרחשים בעור שלנו בג'קוזי. הג'קוזי (Jaccuzi) הוא שם החברה שהמציאה את הבריכה המיוחדת, בריכת מים חמים (30-40 מעלות) עם משאבות מים המתיזות אוויר בסילון ויוצרות זרם מים חזק לתוך פנים הבריכה. הבריכות הללו, אשר נועדו במקור להרפיה ושחרור שרירים דואבים ופיזיותרפיה, התגלו כנעימות מאוד לשימוש יומיומי, וכך יתרונות נוספים של השהות בג'קוזי החלו לצוף.

התרחבות כלי הדם מביאה לניקוי והתחדשות העור המים החמים בטמפרטורה הגבוהה של אמבט הג'קוזי מעוררים את הגוף ומחיים את העור והשרירים כאחד. אחת התופעות המעניינות שמתרחשות מתחת לפני השטח כשאנו שוהים בג'קוזי הינה התרחבות כלי הדם בשכבות המידיות שמתחת לעור. התרחבות כלי הדם בעקבות החום מעודדת תנועת דם ערה לכל שטח העור שלנו, בכל הגוף. תנועת דם זו, מגיעה גם למקומות בהם הנימים הקטנים ביותר, כולל מקומות בהם זרימת הדם השוטפת ביום-יום אינה חזקה במיוחד. נוכחות של דם רב בחלקים אלו מאפשרת סילוק של חומרים כגון שברי תאים ונימים ישנים בעזרת זרם הדם ובחזרה למחזור הגוף החכם, שיודע לפרק חלקיקים אלו ולהשתמש בהם מחדש לבנייה והתחדשות הגוף. מעבר לכך, העלייה בכמות הדם בכלי-הדם המגיעים אל העור מביאה עמה עלייה בכמות החמצן המגיע לעור, במקביל להגעתם של חומרי הזנה חיוניים, מה שמאפשר את התחדשות העור, בניה ותיקון של העור, ושיקום חלקים שעד כה היו בעדיפות נמוכה, שכן הגוף בוחר להשקיע את האנרגיה בשיקום ובניה מחדש לפי משק אנרגיה נבון, תוך שאיפה להומיאוסטאזיס. פתיחת הנקבוביות מסייעת בהגמשת והצערת העור יתרון נוסף של השהות בג'קוזי הוא התרחבות הנקבוביות של העור שלנו. העור בנוי בצורה כזו שהוא מכיל מיליוני נקבוביות קטנות. ישנה אמירה כי "העור הוא הריאה השלישית", שכן נקבוביות אלו מאפשרות כניסה של חומרים והפרשה של חומרים, מחמצן וזיעה, דרך רעלנים שונים מהגוף (או לתוכו). בעוד שהקור מכווץ וסוגר, החום גורם להתרחבות והתפשטות. כשאנו בסביבה חמה במיוחד, בייחוד לאורך זמן, ועוד יותר כאשר מדובר במים זורמים ומתחדשים, נקבוביות העור שלנו מתרחבות ונפתחות. השילוב בין החום של מי הג'קוזי, לבין היותם בתנועה, מאפשר השלה של משקעים ולכלוך, שומנים ורעלנים שהצטברו בעור שלנו, והשארת הנקבוביות פתוחות, נושמות וללא לכלוך ומשקעים. העור המתחדש מקבל מראה רענן יותר ומתוח יותר, ובעצם מראה של עור צעיר ובריא, קורן וחיוני. הקלה בכל בעיות העור הידועות מחלות עור הן דבר נפוץ במיוחד, והתפשטותן נחקרת מכיוונים רבים מהרבה כיוונים. ממחלות המתפרצות בעתות מתח ולחץ נפשי, דרך מחלות כרוניות שלא ידוע מקורן, ועד מחלות אקוטיות ומופעים של נגעי עור חד-פעמיים, היתרונות הרפואיים שמציעה השהות בג'קוזי מועילים ותורמים להקלה כמעט בכל בעיות העור הידועות. השהות בג'קוזי ידועה כמרגיעה, מהרגעה ישירה של השרירים, דרך הרפיית הלחצים הפנימיים והשקטת הנפש. יש משהו במים החמים והעיסוי בזרמי המים שמייצר תחושת רוגע ושלווה, שמחה ומנוחה בגוף ובנפש, והירידה הזו בלחץ הפנימי מעודדת ריפוי ומונעת התפרצותן של מחלות עור כרוניות, המתפרצות בעתות לחץ. מעבר לכך, ניקיון העור החיצוני והפנימי דרך הרחבת הנקבוביות במים החמים והזורמים, והתרחבות כלי הדם המספקת לגוף את המרחב הדרוש לתיקון וריפוי, תורמים לבריאות הגוף כולו, וישירות לבריאות העור שלנו.

עשוי לעניין אותך
פוסטים אחרונים
ארכיון
חפש לפי תגיות
עקבו אחרינו
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square

תגיות: ג'קוזי, ג'קוזי לגינה, ג'קוזי נייד, הוט טאב

כל הזכויות שמורות לסופטאב ישראל בע"מ | לא ג'קוזי, סופטאב | לפניות בכל נושא 1700-700-153